Satanorium – satanizm, wampiryzm, okultyzm, antyklerykalizmNowości w Czytelni
Umieściliśmy w Czytelni 3 nowe publikacje Pauliny Matysiak "Systemy religijne a wolna świadomość – astropsychologia", "Przebudzenie z Matrixa – systemy religijne a Holizm Unitarny", "Fizyka umysłu – tajniki psychotroniki i widzenie aury" . Zapraszamy do lektury!

Nowa czytelnia
Udało nam się zupełnie przeorganizować i uporządkować Czytelnię, wprowadziliśmy o wiele bardziej przejrzysty i sensowny rozkład materiałów, nie zapominając o dodaniu wielu nowych tekstów, zarówno w obszarze publikacji jak i esejów. Między innymi zdecydowaliśmy się umieścić ,,Biblie Szatana'' LaVeya jak i liczne crowleyowskie "Libri". Poprawiliśmy znacząco estetykę działu, dopasowując wystrój do głównego layoutu strony. Dziękujemy wszystkim tym, ktorzy w trakcie modernizacji zasilili czytelnię:
  • Lectusowi
  • Krasnoludowi
  • Naamah
  • Cliodnie
  • Boddahowi
  • gweenedowi
  • Nataszy
  • Bratu Szatana

No i także sobie, czyli Re i Mayowi, gdyż kosztowało nas to troche pracy oraz Aguaresowi za wygrzebanie tekstów Lectusa i pomoc w uzyskaniu zgody na ich publikację. Zapraszamy do lektury i informujemy, iż nie spoczywamy i prace nad Galerią oraz działem Arte już trwają.

Re

Nowe teksty
Zapraszamy do lektury nowych tekstów umiesczonych w Czytelni: Rola religii i kapłana w społeczeństwie Egiptu Cliodny oraz 6 nowych tekstów w dziale Magick Krasnoluda: Krótka historia magii, Narodziny magii chaosu, Sygile, Serwitory, Godformy,

Symbolika otwarta
Otwieramy oficjalnie dział symbolika . Tak kilka slów wstępu, jako że symbole zostały juz wymyślone dawno temu i opisane, nie tworzyliśmy nic nowego. Bazowaliśmy na tym co wytworzono, często dodając własne odczucia i względnie oczyszczając z chrześcijaństwa.

W drodze, tworzenia działu, pojawiło się wiele ludzi, którzy pomogli z piekielną wolą, w momentach mocy i upadku.... gdy trzeba było wszystko po hacku odzyskiwać i właściwie robić na nowo. Jak zwykle "We don`t give a fuck" i zostało postawione. Pytanie po co to? No bo właściwie sajt satanistyczny, a tu jakieś znaczki? Na gałęzi satanizmu pojawiło się wiele istotnych znaków symbolicznych i ciężko ich było nie połączyć jakoś metaforycznie od Pi po Egipt, nie zapominając o żadnym germańskim oprawcy, a może ja za dużo palę ....

Przy Tekstach: Ayla666, Kate(R), Sanguine de'Viant, Aguares, Borgun, Brat Szatana, Dariusz Misiuna (Okultura)

Przy Tlumaczeniach: Kasia, Kate(R), arune (IamElite)

Przy HTML i edycji: Apofi, Black Orchid, arune (IamElite), Egon, Lewiatan, Krasnolod, Re

Grafa: Belial Goeth IX (Qlippoth Drzewo Śmierci)

Niech się wam powodzi i na każdy możliwy upgrade symboliki otwarcie czekamy.

M.

Nowości w czytelnii
Pojawiły się sie dwa nowe teksty diablicy Naamah. Pierwszy: "Nie wierz tym, którzy mówią" doczekał się swojego miejsca w nowej kategorii Inne. Drugi: "Kotki z obozów śmierci" , jako wyraz miłości chrześcijańskiej ;) - zawisnął w Antyxianie. Zapraszam do lektury, a Naamah serdecznie dziękujemy.

Otwarcie strony głównej Satanorium
W ramach dalszego rozwoju portalu Satanorium udostępniamy główną stronę portalu, będącą nowym centrum całej witryny. Do tej pory rolę owego centrum stanowiła strona startowa Forum, które mimo iż pozostaje najcześciej odwiedzanym i najbardziej atrakcyjnym miejscem w Satanorium, stanowi tylko część tego wszystkiego co składa się na coraz bogatszą całość. To dobry krok w kierunku lepszej prezentacji zgromadzonych materiałów oraz o wiele wyraźniejszego zaznaczenia się Satanorium w sieci, szczególnie w sytuacji, kiedy ku zakończeniu dążą pracę nad działem Symbolika, a w naszej wizji jest stworzenie jeszcze działów Sztuka i Galeria. Re

Wstęp do Satanorium
Prawdziwy SatanizM zawsze miał początki jako bunt przeciw bogu i dokładnie tak też było z nami.

Poznaliśmy się jako użytkownicy forum satan.pl, któremu zawdzięczamy w zasadzie wiele, gdyż przez zbuntowaną interakcję z czymś co postrzegałem, jako "I stworzyli boga na swoje podbobieństwo" powstało dzisiejsze SatanoriuM.

W rytmach ostro przepalonej nocy, spotkalismy sie w gronie trzech osób : Sang i Agim j Ja na ZFWS Kaina, nadając pisemnym wqrwionym growlem na marność satanistycznej strony sieci i jej pojechaną politykę.

W te dni w powietrzu pachniało rewolucja, chęcia zmiany i głodem. Jej dzieci czuły ten podmuch, a ci bardziej konserwatywni oponowali. Ukojenie dla nas przyszło wraz z jedną prostą myślą: "a zróbmy sobie nowe forum".

Dnia następnego na Antyxianie spontanicznie rzucono wątek "Zakładamy Forum" wraz z elementem drobnej reklamy na GG. Ku naszemu zaskoczeniu wątek w ciągu doby uzbierał ponad 200 wpisów, diabły chciały czegoś nowego i w tak zawrotnym tempie powstał satan.org.pl. Znikąd, a jakby na zawołanie, pojawiła się część dzisiejszej, sanatoryjnej ekipy, pojawili sie informatycy mający serwer i chęć postawienia forum, ukazali się ludzie chcący zrobić grafe i cała masa nowych pomysłow.

Władaliśmy tam początkowo w składzie: Aguares, Belial IX, false, Marcin93, Neph, Pharass, Rauber, Sanguine de` Vaint, Wędrowiec, Whishka i Ja. Satan.org.pl był forum dość specyficznym, któremu trzeba oddać to w chwale, że zebrał wiekszość użytkowników satanistycznej sieci i to co się tam wyrabiało nigdzie wcześniej grane nie było i już nie będzie. Niestety był mały problem administracyjny, który przesądził o podziałach i finalnie o końcu "orga".

W dalszej determinacji: "Tak! A właśnie, że to forum powstanie!", zaczęliśmy wszystko jeszcze raz od początku.

Kolejną rewolucję spłodzili Sang z Rauberem, ruszyła lista dyskusyjna. Wrocław stał się miejscem zlotów, gdzie udało mi się dogadać z Re i Marcinem93 - przemieniając potencjał nazbierany na liście w czyny, ruszyliśmy tryby nowej maszyny. Dołączyłą reszta pierwotnej ekipy i tak powstała wizja SatanoriuM, którą realizujemy do dzisiaj. Inwestując w to forum nasz czas dla własnych celów, przyjemności i satysfakcji, a właściwie jakoś bo tak, by chyba konsekwentnie skończyć, co się kiedyś zaczeło.... tak jak kończy sie każdy rytuał.

Mam zaszczyt oficjalnie otworzyć Portal SatanoriuM

May.